?>

BURDUR’DA KAÇAK GÖÇMEN OPERASYONU

Çavdır ilçesi Söğüt Beldesinde yapılan kaçak göçmen operasyonunda çeşitli ülkelerden yurtdışına kaçırılmak istenen 150 kişi ele geçirildi.

BURDUR’DA KAÇAK GÖÇMEN OPERASYONU

                 Çavdır ilçesi Söğüt Beldesinde yapılan kaçak göçmen  operasyonunda çeşitli ülkelerden yurtdışına kaçırılmak istenen 150 kişi ele geçirildi.

                Edinilen bilgiye göre;  Çavdır ilçesi Söğüt Beldesinde bir vatandaşın ihbarı üzerine bölgede yabancı uyruklu kişilerin dolaştığı tespit edildi. Bölgeye sevk edilen ekipler yapılan incelemelerde kaçak yollarla ülkeye giren göçmnlerden bir kısmını belde içerisinde dolaşırken bir kısmını da bölgede terkedilmiş 4 otobüsün içerisinde beklerken ele geçirdi. Yakalanan mülteciler daha sonra Gölhisar Belediyesi Kapalı Spor Salonuna yerleştirilerek, kimlik tespiti çalışmalarına başlanıldı. Kapalı Spor Salonuna yerleştirilen mültecilere Gölhisar Kaymakamlığı, Çavdır Kaymakamlığı ve Gölhisar Belediyesi tarafından sıcak yemek ikramı ve battaniye temin edildi.  

                   İçerisinde küçük çocuklarında bulunduğu mültecilerin, belirli bir ücret karşılığı, insan kaçakçıları tarafından kandırılarak deniz yoluyla İtalya ya da Yunanistan’a götürülecekleri öğrenildi. Yakalanan mültecilerin Pakistan, Afganistan, Bangladeş, Somali, Suriye, Suriye,  Çin, İran ve Irak uyruklu oldukları görüldü. Kimliği tespit edilen 5 insan kaçakçısından biri yakalanırken diğerlerinin yakalanma çalışmaları devam ediyor. 

19.12.2016 11:31
yükleniyor..