HABERLER

Facebook'ta Paylaş

BAŞKAN İBRAHİM SERTBAŞ SOSYAL MEDYA HESABINDAN AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Gölhisar Belediye Başkanımız İbrahim Sertbaş’ın son günlerde oluşan su kesintileri ile ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Açıklamaları şu şekildedir:

Değerli Hemşerilerim…

Son yılların en soğuk kış mevsimini geçirdiğimiz bu günlerde ilçemizin bazı bölümlerinde su kesintileri yaşanmaktadır. Belediye ekiplerimiz gece gündüz demeden bu soruna çözüm aramaktadırlar ama aşağıda maddeler halinde verdiğimiz nedenlerden dolayı çözüm bulmakta zorlanmaktayız.

- Bu mevsimde su kesintilerinin en büyük nedeni bazı vatandaşlarımızın evlerinde ya da ahırlarında sularının don tutmasını engellemek için musluklarını gece gündüz açık tutmalarından kaynaklanmaktadır. B yüzden gece normalde su kullanılmayan saatlerde su tüketimi çok olduğu için depolarımız maalesef dolmuyor.

- Fatih Mahallemizde bulunan su deposunun hesapsız bir şekilde evlerin altında düşük kotta kalan bir noktada yapılmasından dolayı özellikle bazı mahallelerimizde yüksek kesimlerde bulunan binalara su ya yetersiz gitmekte ya da hiç gitmemektedir. Çünkü bu su deposunun basıncı kot farkından dolayı yetersiz gelmektedir.

- Son yıllarda ilçemizde kurak bir dönem geçirmemizden dolayı doğal su kaynaklarımızdan yeterince faydalanamamaktayız. Bu açığı da sondajlarımızdan kapatmaya çalışıyoruz. Böylesine zor bir süreçte birde açık bırakılan musluklardan dolayı su kaynaklarımız heba olmaktadır

SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR

- Önlem amaçlı jeoloji mühendislerinin aylardır çalışarak belirledikleri alanlarda 2 adet sondaj yapımımız devam etmektedir.

- Fatih Su Deposunun yerine ilçemiz Çeşme Mahallesi Kavaklıdere mevkisine yeni bir su deposu yapmayı planlıyoruz.

- Su kayıplarını daha aza indirgemek için su ekiplerimiz sürekli içme suyu şebekesinde bulunan arıza ve aksaklıkları gidermek için çalışmaktadırlar.

- Toplu alanlarda bulunan muslukların tamir ve bakımını ekibimiz sürekli yapmaktadırlar.

- Yeni doğal su kaynakları tespit etmek için jeoloji mühendislerimiz sahada çalışmalar yürütmektedir.

- Kaçak su kullanımının önüne geçmek için oluşturduğumuz ekibimiz her gün belirlenen noktalarda su sayaçlarını kontrol etmektedir.

LÜTFEN SUYUMUZU İSRAF ETMEYELİM.

MUSLUKLARIMIZDA İSRAFI ÖNLEMEK İÇİN TASARRUF APARATI KULLANALIM.

SULAMIZIN DONMASINI ENGELLEMEK İÇİN SUYU AÇIK TUTMAK YERİNE SU SAYAÇLARININ OLDUĞU YERLERİ DAHA İYİ MUHAFAZA ALTINA ALALIM. BU ALANLARIN DİREK RÜZGARLA TEMASINI KESELİM.

DIŞ TARAFTA BULUNAN MUSLUKLARINIZI GECE BOYU VANADAN KESEREK, İÇİNDE KALAN SUYU BOŞALTALIM.

UNUTMAYIN SUYU HOYRATÇA KULLANARAK İSRAF EDERSEK, GELECEK NESİLLERİMİZİN İÇECEK BİR YUDUM SUYU KALMAZ.


/ TÜM HABERLER GÖSTER