HABERLER

Facebook'ta Paylaş

GÖLHİSAR’DA ‘HAYAT BOYU ÖĞRENME’ ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Gölhisar Halk Eğitimi Merkezi’nin Hayat Boyu Öğrenme Haftası dolayısıyla hazırladığı sergi açılışına katılan Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, Hayat Boyu Öğrenme haftasını kutlayarak, tüm kursiyerlere ve usta öğreticilere teşekkür etti.

Açılışa Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, protokol üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, kursiyerler ve öğrenciler katıldı. Program halk oyunları ekibinin gösterileriyle başladı. Protokol üyelerinin açılış kurdelesini kesmelerinin ardından stantlar tek tek dolaşıldı.

Halk Eğitim Merkezi’nin organize ettiği sergide, merkez usta öğretici ve kursiyerlerinin ürünlerinin dışında, Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş Bilim Sanat Merkezi, Atatürk Ortaokulu, Merkez Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ve Özel Eğitim Merkezi Okulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu ürünlerde serilendi.

Birbirinden güzel ürünlerin sergilendiği stantları gezen Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, “Bu hafta boyunca düzenlenecek çeşitli programlarla eğitim ve öğretimin yaşının olmadığını bir kez daha görüyoruz. Halk Eğitimi Merkezi’mizin her yaştan vatandaşımıza ulaşarak, çeşitli öğrenme fırsatları sunuyor. Eğitim sadece okul yıllarıyla sınırlı kalmıyor, hayatımızın her anında da bizimle oluyor. Aslında insan son nefesini verdiğinde değil, öğrenmeyi bıraktığında ölür. Çünkü hayatta daima öğreneceğimiz çok şey vardır” dedi.

Usta öğreticilerimiz ve kursiyerlerimizin ürettiği eserlerin ilçe ekonomimize kazandırılması gerektiğini söyleyen Başkan Sertbaş, “Belediyemiz olarak geliştirdiğimiz projeyle birlikte, burada çıkan bu ürünleri Kibyra Antik Kentimizde bulunan hediyelik eşya dükkanımızda satarak, kadınlarımızın ev ekonomilerine katkı sağlamlarını planlıyoruz. Halk Eğitim Merkezimizle yapacak olduğumuz protokol ile birlikte inşallah bu projemizi gerçekleştireceğiz” dedi.

Hayat Boyu Öğrenme haftası etkinlikleri 3 gün boyunca el sanatları, giyim ve resim sergisi, Burdur yöresi Türk halk oyunları gösterisi, sokak müziği dinletisi ve güreş kursu minikler yıldızlar gösterileriyle devam edecektir. ./ TÜM HABERLER GÖSTER