HABERLER

VALİ ARSLANTAŞ, GÖLHİSAR İLÇESİNE ZİYARETTE BULUNDU

Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, programı kapsamında temel atma törenine katılmak, bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak üzere Gölhisar İlçesine ziyarette bulundu.

Gölhisar programına temel atma töreniyle başlayan Vali Arslantaş, Burdur Milletvekili Sayın Bayram Özçelik ile birlikte, İlçeye bağlı Yusufça Beldesine Hayırsever Ural Ailesi tarafından yaptırılacak 8 derslikle Havva-Kadir URAL Ortaokulu'nun temel atma törenine katıldı.

Vali Arslantaş, katıldığı temel atma töreninin ardından, Yusufça Belediyesi, Gölhisar Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığına ziyarette bulundu. Vali Arslantaş, Kaymakamlık ziyaretinde Kaymakam Mustafa Ünver Böke'den İlçeyle ilgili kapsamlı brifing aldı. Ziyaretlerin ardından İlçe programının devamında bir dizi incelemede bulunan Vali Arslantaş, Kibyra Antik Kenti ile yapımı tamamlanan Aile Sağlığı Merkezi ve Himmet Dede Camisinde yerinde incelemede bulunarak Kaymakam Böke ve yetkililerden bilgi aldı.

Yusufça Beldesinde düzenlene temel atma törenine başta Vali Arslantaş olmak üzere, Milletvekili Bayram Özçelik, Kaymakam Mustafa Ünver Böke, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, Yusufça Belediye Başkanı Hüseyin Özarslan, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Hayırsever Kadir Ural, eşi Havva Ural ve vatandaşlar katıldı.

Protokol konuşmalarıyla başlayan tören, yapılan duanın ardından Hayırsever Ural Ailesi, Vali Arslantaş, Milletvekili Özçelik tarafından butona basılarak temele beton dökülmesiyle sona erdi.

Vali Ali Arslantaş temel atma töreninde yaptığı konuşmada;

"İlk belde ziyaretim gerçekleştirdiğim Yusufça'da Eğitimle ilgili bir hizmetin temelini atacağız, bu yüzden çok mutluyum keyifliyim. Burdur denilince eğitim noktasında Türkiye'nin en iyi illeri arasında olan bir il algısı var. Fakat son yıllarda zirveden 35. sıralara gerilemiş olduğunu geldiğimde üzelerek müşahade ettim. Burdur'un eğitim alt yapısı açısından önemli bir noktada olduğunu, insanların evlatların eğitiminde dişinden tırnağından artırarak neyi var neyi yoksa ortaya koyduğunu biliyorum. Tekrardan okul öncesi eğitimde, İlköğretim, ortaokul ve lise eğitiminde Burdur'un kaybettiği mevzileri geri kazanacağı bir dönemi hep birlikte yaşayacağımıza inanıyorum. Bu da az sonra temelini atacağımız bu tarz yatırımlarla, okulların alt yapısını daha da geliştirerek olacak.

Gelişmiş ülkelerin bir prensibi var. Ekonominiz kötüye gidiyorsa bütçeyi 2 katına, iyiye gidiyorsa 4 katına çıkartın. Bu prensibi hükümetlerimiz uyguluyorlar. Bütçenin de aslan payını milli eğitim bakanlığımız alıyor. Çocuklarımızın, geleceğimizin hazırlanmasında kamunun gelirlerinin aslan payı eğitimde kullanıyor.

Peygamber efendimiz de ölen her insanın amel defteri kapanır ama faydalı ilim bırakanların, hayırlı evlat bırakanların, toplum için çeşme gibi sadaka-i cariye bırakanların amel defteri kapanmaz buyurur.

Hayırsever Ural ailesininde zaman durdukça amel defterlerinin kapanmayacağı güzel bir eserle beldemizi buluşturduklarını memnuniyetle görüyoruz. Bu hayırda toplumla helalleşmeyi görüyoruz. Bu topraklarda kazandıklarını yine bu topraklarda yaşayan insanlara vakfettiklerini görüyoruz. Biz onların helalliklerini milletimizin adına alıp kabul ediyoruz. Allah onlardan razı olsun sayılarını artırsın. Burada yetişen, yetişecek çocuklarımız tarihlerinden alacakları güçle geleceğe heyecanını taşıyacaklar ve inşallah onları devletimizin değişik kademelerinde ekonomiye yön veren insanlar olarak bu milletin hizmetinde göreceğiz. Tekrar hayırseverlerimize teşekkür ediyorum sizleri sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum." dedi./ TÜM HABERLER GÖSTER