HABERLER

Facebook'ta Paylaş

YOLLARI KAPANAN ÇOBANLARIN YARDIMINA BELEDİYEMİZ YETİŞTİ

Dağda mahsur kalan çobanların yardıma Belediye ekiplerimiz yetişerek, gerekli erzak ve hayvan yemlerini kendilerine ulaştırdı.

Gölhisar ilçesi Alan Mevkiinde çobanlık yapan Alim ve Zeliha Haskural çifti yoğun kar yağışı sonucu yolların kapanmasıyla dağda mahsur kaldılar.

Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş’a yapılan ihbar üzerine yola çıkan Belediye ekiplerimiz 1.5 saatlik yol açma mücadelesinin ardından çoban evine ulaştı. Ekipler yanlarında getirdikleri ekmek, su gibi temel gıda maddelerini ve hayvanlar için getirdikleri saman ve yemleri çobanlara teslim ettiler.

Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş’a teşekkür eden Zeliha Haskural yaptığı açıklamada; “bu soğuk havada buralara kadar yollarımızı açıp, bizlere yardım eden Başkanızdan ve ekibinden Allah razı olsun. Ne zaman Başkanımızı arasak hemen bizlere yardım ediyor. Daha öncede gene yollarımız kapanmıştı. O zamanda yollarımızı açıvermişti” dedi.

Her zaman her koşulda vatandaşımıza hizmet etmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş yaptığı açıklamada; “Zeliha ninemin kardan dolayı yollarının kapandığını ve zor durumda olduklarını söylemesiyle Belediyemiz ekiplerini çoban evlerinin bulunduğu yere gönderdik. Ekiplerimizde zamanında kendilerine ulaşarak hem kendilerinin hem de hayvanlarının ihtiyaçlarını onlara ulaştırdılar ve kapalı olan yollarını açtılar. Bu soğuk ve zorlu kış gününde bir nebze olsun onları mutlu edebildiysek bizim en büyük kazancımız budur. Rabbim kendilerinden razı olsun inşallah” dedi.

Gölhisar Belediyesi ekiplerimiz yanlarında getirdikleri malzemeleri tek tek taşıyarak, yaşlı çobanların evlerine yerleştirdiler./ TÜM HABERLER GÖSTER